اختلال دوباره در پمپ بنزین ها

اشتراک گذاری :

خبرداری؟ بررسی‌ها نشان می‌دهد که به دلیل اختلال موقت در سامانه پرداخت الکترونیک یک بانک در پمپ بنزین ها از ساعت 11:30 امروز، عرضه بنزین در تعداد محدودی از جایگاه‌های فاقد دستگاه پوز سیار، دچار مشکل شده است.

به گزارش فارس، بررسی‌ها از جایگاه‌های عرضه بنزین در چند نقطه تهران نشان می‌دهد که امروز 18 فروردین از حدود ساعت 11:30 عرضه بنزین در حدود 15 درصد از پمپ بنزین ها کشور دچار اختلال موقت شده و این چندمین بار طی چند سال اخیر بوده است.

بنابر اطلاعات حاصله، این اختلال موقت به دلیل قطعی سامانه پرداخت الکترونیک یک بانک در پمپ بنزین ها کشور بوده که به صورت انحصاری عملیات پرداخت را طی سال‌ها انجام می‌دهد و حال دچار اختلال شده است.

طبق گزارشات، هم‌اکنون بیش از 85 درصد از پمپ بنزین ها به دلیل تدابیر از پیش اندیشیده شده دارای دستگاه‌های پوز سیار هستند و بنزین را به مردم ارائه می‌دهند و مشکل جدی در کشور وجود ندارد.طبق اعلام شرکت ملی پخش، هیچ مشکلی در توزیع بنزین در کشور وجود ندارد و به نظر می‌رسد به زودی با اتصال سامانه پرداخت الکترونیک، محدود جایگاه‌هایی که دچار مشکل شده‌اند نیز وارد مدار می‌شوند. بستر پرداخت الکترونیک بهای بنزین، متهم ردیف اول در حمله سایبری سال گذشته به جایگاه‌های سوخت کشور بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *