آغاز مذاکره وزیر کار لبنان با وزیر کار ایران

اشتراک گذاری :

خبرداری؟ وزیر کار جمهوری لبنان در رأس هیئتی به‌منظور دیدار با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تبادل تفاهم‌نامه‌های همکاری مشترک دو شب پیش وارد تهران شد.

سید صولت مرتضوی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی صبح امروز در تفاهم نامه با مصطفی بیرم، وزیر کار لبنان از اعلام آمادگی برای همکاری و انتقال تجربه‌ها در حوزه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و آموزشی با وزارت کار لبنان خبر داد.

وی با اشاره به اینکه لبنان پاره تن جهان اسلام است و این کشور سنگ تمام گذاشته است. ایران با کشورهای اسلامی بخصوص لبنان رابطه وسیعی دارد، افزود: لبنان ابعاد مختلفی برای جهان اسلام دارد، طبیعی است که توطئه‌ها علیه این کشور شکل می‌گیرد. باید براساس عهدی که با خدا بسته‌اید استوار باشید و ما لبنان را عزیز و پاره تن خودمان می‌دانیم از این رو دفاع از لبنان، دفاع از امت اسلامی است.

مرتضوی با بیان اینکه وزارت کار در حوزه های اقتصادی و اجتماعی فعالیت دارد، گفت: مجموعه صندوق‌های بازنشستگی کشوری و تامین اجتماعی زیر نظر این وزارتخانه فعالیت می‌کنند.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ضمن اعلام آمادگی برای توسعه همکاری‌ها بیان کرد: بخش اعظم اقتصاد کشور در این وزارتخانه رقم می‌خورد و ما در بخش‌های مختلف صنعت، بهداشت و بیمه خدمات ارائه می‌کنیم؛ همچنین در حوزه‌های آموزش‌های فنی و حرفه و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی همکاران فعالیت دارند.

وی تاکید کرد: همکاران ما با شما تفاهم‌نامه همکاری تهیه کردند که امضا خواهد شد تا منشأ همکاری‌های گسترده باشد، آمادگی داریم، تجربیات را برای کشور لبنان ارایه کنیم در همین راستا اگر فرصت داشته باشید می‌توانید از بخش‌های مختلف و صنایع زیر مجموعه این وزارت‌خانه بازدید داشته باشید.

ایران تحریم‌ها را تبدیل به فرصت کرد

مصطفی بیرم، وزیر کار لبنان نیز در این جلسه اظهار کرد: از جمهوری اسلامی ایران تشکر می‌کنم به دلیل ایستادن در کنار ملت‌ها و هزینه‌هایی که به این خاطر پرداخت می‌کند و مورد تحریم‌ها و محاصره ظالمانه قرار گرفته است ولی با ایستادن توانست تحریم‌ها را به فرصت تبدیل کند.

وی با بیان اینکه یکی از برجسته‌ترین نمادها در خیابان‌های تهران نامگذاری به نام شده‌است؛ این در حالیست که در کشورهای دیگر نام خیابان‌ها به اسم استثمارگران است گفت: لبنان از نظر فرهنگی متنوع است.  توانسته است سرزمین‌های خود را از اسراییل آزاد کند و این ادعای شکست ناپذیری آنان را از بین ببرد، درصدد هستیم دولت مقتدر در لبنان تشکیل دهیم، هیچ گزینه‌ای نمی‌تواند جایگزین این دولت باشد تا از فرزندانمان دفاع کنیم.

وزیر کار جمهوری لبنان با بیان اینکه  به خاطر مشکلات داخلی لبنان محاصره ظالمانه هستیم که در جنبه اقتصادی و اجتماعی تاثیر گذاشته است، اضافه کرد:  با وجود مشکلات متعدد درصدد خدمت به مردم هستیم و در این سفر به دنبال همکاری‌ها و استفاده از تجربیات جمهوری اسلامی هستیم تا تهدیدها را به فرصت تبدیل کنیم.

مصطفی بیرم، وزیر کار جمهوری لبنان با دعوت رسمی صولت مرتضوی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دولت سیزدهم در رأس هیئتی از مدیران اقتصادی و سیاسی لبنان به‌منظور دیدار با مقامات جمهوری اسلامی ایران و ارتقای سطح همکاری‌های دوجانبه از طریق فرودگاه بین‌المللی امام‌خمینی(ره) وارد تهران شد.

وزیر کار لبنان در سفر ۷روزه خود به ایران، ضمن دیدار با معاون اول رئیس‌جمهور، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس کمیته امداد امام‌ با جمعی از مدیران مرتبط در حوزه‌های آموزش فنی‌وحرفه‌ای، بیمه‌های اجتماعی، اشتغال و روابط کار دیدار خواهد کرد.

در این سفر در خصوص ارتقای سرمایه‌گذاری شرکت‌های تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در لبنان، افزایش صادرات کالاهای ایرانی، همکاری در حوزه مهارت‌آموزی، حضور متخصصان ایرانی در لبنان و تبادل تجربه در حوزه‌های بیمه، صندوق‌های بازنشستگی و… بحث و تبادل‌نظر خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

آخرین اخبار سایت