آغاز طرح توزیع ترافیک و تمرکززدایی شبکه ارتباطی

اشتراک گذاری :

خبرداری؟ در جلسه‌ای در سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی پس از ارائه گزارش شرکت ارتباطات زیرساخت درخصوص طرح توزیع ترافیک و تمرکززدایی شبکه ارتباطی کشور و تعرفه پیشنهادی آن شرکت برای ارائه خدمات ابرانتقال با سرعت ۱۰۰مگابیت بر ثانیه و بالاتر، کمیسیون تنظیم مقررات تعرفه پیشنهادی در شبکه ارتباطات زیرساخت را بررسی و تصویب کرد.

پس از آن، رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی جزئیات بیشتری از آغاز اجرای طرح توزیع ترافیک و تمرکززدایی شبکه ارتباطی کشور ارائه کرد.
امیر لاجوردی در یکی از پیام‌رسان‌های بومی از آغاز این طرح از اول تیر خبر داد و گفت: توزیع ترافیک شبکه ارتباطی کشور با هدف تمرکززدایی ترافیک و محتوا از تهران، از اول تیر آغاز شده است.

به‌گفته او، این اقدام که از طریق اصلاح تعرفه خدمات ابرانتقال صورت گرفته، منجر به افزایش کیفیت ارتباطی و کاهش تأخیر دریافت محتوا برای مردم خواهد شد.

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی همچنین گفت: در گام نخست کل کشور به ۵ناحیه تقسیم شده که محتوا در این ۵ناحیه توزیع خواهد شد. در گام بعدی این نواحی افزایش خواهد یافت.

لاجوردی همچنین در پاسخ به یکی از کاربران درخصوص جزئیات بیشتر این طرح گفت: به‌طور مثال، اگر در شرایط کنونی در شیراز باشید و بخواهید محتوایی را در فضای مجازی مشاهده کنید، درخواست شما تا تهران ارسال و محتوای مورد نیاز به شیراز منتقل می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

آخرین اخبار سایت