آرامستان جدید تهران کجاست و کی بهره‌برداری می‌شود؟

اشتراک گذاری :

خبرداری؟ بنا بر هماهنگی‌های صورت گرفته، فاز نخست آرامستان جدید پایتخت در سال جاری در یکی از پهنه‌های تهران آغاز به کار خواهد کرد.

به نقل از تسنیم، با توجه به اتمام ظرفیت دفن اموات در بهشت زهرا(س)، مدیریت شهری در این دوره تصمیم گرفته است که مکان‌های جدید را تحت عنوان آرامستان‌های پایتخت راه‌اندازی کند. برهمین اساس مطالعاتی در این زمینه با همکاری کارشناسان انجام شده است و قرار است امسال نخستین آرامستان جدید پایتخت راه‌اندازی است.

محمدجواد تاجیک؛ مدیرعامل سازمان بهشت‌ زهرا(س) نیز در این باره از افتتاح یک آرامستان جدید در تهران خبر داد و گفت: مطالعات لازم در این بخش انجام شده است.

وی درباره جانمایی جدید آرامستان پایتخت افزود: به کمک شهردار و شورا نقطه‌یابی و تملک و ایجاد آرامستان‌های جدید در دستور کار قرار گرفته و حداقل سال جاری یک آرامستان ایجاد می‌شود که در مجموع در چهار نقطه در تهران قرار است آرامستان‌های جدید احداث شود که شامل جنوب شرق، شمال شرق، شمال غرب و جنوب غرب است.

تاجیک اضافه کرد: در حال حاضر جانمایی برای احداث آرامستان‌های جدید در دستور کار قرار گرفته است و تملک محل‌های جدید انجام شده است.

وی با بیان اینکه براساس برنامه‌ریزی صورت گرفته تا این دوره از مدیریت شهری موضوع احداث آرامستان‌های جدید تعیین تکلیف خواهد شد، گفت: نخستین آرامستان در سال به بهره‌برداری خواهد رسید.

تاجیک خاطرنشان کرد: ظرفیت دفن اموات در بهشت زهرا(س) نیز با دفن روزانه تا 3 سال آینده به اتمام می‌رسد.

حسین نظری؛ معاون خدمات شهری شهرداری تهران نیز چندی پیش درباره احداث آرامستان جدید در پایتخت و محل آن تصریح کرد: یکی از نقاط در نظر گرفته‌شده برای این موضوع اطراف کوه بی‌بی شهربانو است.

معاون خدمات شهری شهرداری تهران با بیان اینکه احداث آرامستان‌های جدید یک کار اساسی و چندجانبه است، گفت: این کار صرفاً در اختیار شهرداری تهران نیست و نیاز به همراهی و مشارکت بخش‌های مختلف دارد.

وی در ارتباط با احداث آرامستان‌های جدید در چند پهنه و نقطه در پایتخت خاطرنشان کرد: در این ارتباط چند نقطه و پهنه مورد کار کارشناسی و مطالعاتی قرار دارد و نیاز به هماهنگی با نهادهای بالادستی و دستگاه‌های مختلف دارد.

در هر صورت تا پایان سال 1403 از چند پهنه مدنظر شهرداری تهران، یک پهنه به عنوان فاز اول آرامستان جدید پایتخت رونمایی خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *