سامانه «تامین مالی آبادیران» راه‌اندازی شد

آبادیران حلقه اتصال دانش بنیانها و مناطق محروم

اشتراک گذاری :

خبرداری؟ رضا اسدی فرد معاون توسعه شرکت های دانش بنیان معاونت علمی ریاست جمهوری در آئین گشایش این سامانه مالی در سخنانی با بیان اینکه، برای نخستین بار است که نمایشگاه آبادیران راه اندازی می‌شود، اظهار داشت: حداقل در خلال این برنامه شاهد راه‌اندازی ۶ سکو و پلتفرم برنامه‌ای برای اثرگذاری این نمایشگاه خواهیم بود.

وی با اشاره به طراحی یک زیرساخت تأمین مالی با عنوان سامانه تأمین مالی آبادیران، گفت: این پلتفرم در واقع برای تأمین مالی جمعی پروژه‌های برنامه آبادیران است و خیرین هم می‌توانند در آن نقش ایفا کنند.

نخستین برنامه تامین مالی جمعی بواسطه این سامانه، تهیه ۴۰ دستگاه تبلت ویژه نابینایان مناطق محروم بود که نهاد کتابخانه عمومی ۱۰ درصد هزینه‌ها و معاونت علمی ۱۴ درصد هزینه‌های آن را تامین کرده‌اند. با راه‌اندازی این سامانه از این پس هزینه اجرای این طرح از طریق تامین مالی جمعی تامین خواهد شد.

بر اساس این گزارش، نخستین نمایشگاه فناوری‌ها و محصولات محرومیت زدا (آبادیران) با هدف کمک دانش بنیان‌ها و فناوران در رفع محرومیت زدایی هرچه بیشتر مناطق محروم کشور، معرفی ظرفیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و فناور، پاسخ به چالش‌ها و ایجاد اشتغال پایدار و همچنین توسعه بازار و تسهیل خرید کالا و خدمات این شرکت‌ها جهت محرومیت‌زدایی صبح امروز سه شنبه در محل مصلی امام خمینی (ره) گشایش یافت.

این نمایشگاه به عنوان پلی میان فناوری و محرومیت زدایی تا پنجشنبه ۲۵ خرداد ماه با حضور ۳۰۰ شرکت دانش بنیان و فناور و با همکاری و مشارکت ۲۸ نهاد از جمله بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی، کمیته امداد امام خمینی (ره) و ستاد اجرایی فرمان امام (ره) در پنج بخش «مسکن و زیرساخت‌های توسعه شهری و روستایی»، «کشاورزی، دامپروری و شیلات»، «سلامت، بهداشت و توانبخشی»، «ماشین آلات کوچک مقیاس» و «فناوری های نرم و آموزشی» برپا خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه در این مطلب می خوانید

مطالب مرتبط

پربازدیدترین مطالب

آخرین اخبار سایت